Editor

ADAMAWA STATE

Abdulaziz Nyako (Adamawa Central)
Elisha Cliff Ishaku (Adamawa North)
Adamu Ismaila (Adamawa South)

AKWA IBOM STATE

Emaeyak Ukpong (Akwa Ibom North East)
Sen. Godswill Obot Akpabio (Akwa Ibom North-West)
Martins Udo-Inyang (Akwa Ibom South)

ANAMBRA STATE

Okelekwe E. Boniface (Anambra Central)
Ify E. Anaozuonwu (Anambra North)
Hon. Chukwuma Umeoji (Anambra South)

BAUCHI STATE

Uba Nana Umar (Bauchi Central)
Sirajo Tanko Mohammed (Bauchi North)
Shehu Buba Umar (Bauchi South)

BAYELSA STATE

Timipa Orunimighe (Bayelsa Central)
Degi-Eremienyo (Bayelsa East) *
Wilson Dauyegha (Bayelsa West)

BENUE STATE

Hon. Emmanuel Udende (Benue North East)
Titus Zam (Benue North West)
Daniel Onjeh (Benue South)

BORNO STATE

Kashim Shettima (Borno Central)
Mohammed Tahir Monguno (Borno North)
Mohammed Ali Ndume (Borno South)

IMO STATE

Prince Alex Mbata (Imo East)
Hon. Patrick Ndubueze (Imo North)
Sen. Osita Izunaso (Imo West)

JIGAWA STATE

Ahmed Abdulhamid (Jigawa North-East)
Babangida Hussaini (Jigawa North-West)
Tijjani Ibrahim Kiyawa (Jigawa South-West)

KADUNA STATE
Muhammad Sani Abdullahi (Kaduna Central)
Suleiman Abdu Kwari (Kaduna North)
Bulus Audu (Kaduna South)

KANO STATE

Abdulsalam Zaura (Kano Central)
Sen. Barau Jibrin (Kano North)
Sen. Kabiru Gaya (Kano South)

KATSINA STATE

AbdulAziz Musa Yar’Adua (Katsina Central)
Nasiru Sani Zangon Daura (Katsina North)
Mukhtar Muhammed Dandutse (Katsina South)

KEBBI STATE
Sen. Atiku Abubakar Bagudu (Kebbi Central)
Hussaini Sulaiman Kangiwa (Kebbi North)
Sen. Bala Ibn Na’Allah (Kebbi South)

KOGI STATE

Ohere Abubakar (Kogi Central)
Sen Isah Jibrin (Kogi East)
Karimi Sunday Steve (Kogi West)

KWARA STATE
Saliu Mustapha (Kwara Central)
Sadiq Suleiman Umar (Kwara North)
Sen. Lola Issa Ashiru (Kwara South)

LAGOS STATE

Ndubuisi U. Nwankwo (Rivers East)
Oji N. Ngofa (Rivers South East)
Asita Honourable O. (Rivers West)

SOKOTO STATE

Ibrahim Lamido (Sokoto East)
Sen. Aliyu Magatakarda Wammako (Sokoto North)
Ibrahim Danbaba Abdullahi (Sokoto South)

TARABA STATE

Marafa Bashir Abba (Taraba Central)
Sani Danladi Abubakar (Taraba North)
Danjuma Usman Shiddi (Taraba South)

YOBE STATE

Ibrahim Gaidam (Yobe East)
Sen. Ahmad Lawan (Yobe North)
Sen. Mohammed Bomai (Yobe South)

ZAMFARA STATE

Sen. Kabiru Marafa (Zamfara Central)
Sen. Sahabi Alhaji Ya’u (Zamfara North)
AbdulAziz Yari Abubakar (Zamfara West)

FCT

Hon. Zakaria Angulu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *